Jak vybrat masážní lehátka

Masážní lehátka vybíráme podle:

 • konstrukce – dřevěná nebo hliníková (u dřevěných pozor na extrémní teploty a vlhkost)
 • funkce zdvihání – dvoudílná nebo třídílná (u třídílných lze zvednout část pod nohama)

Dnes jsou již všechna masážní lehátka skládací. Důvodem je potřeba mobility - maséři mohou snadno dojíždět za zákazníky, nebo přenášet lehátka mezi místnostmi. Klasikou je i masáž na pokoji hotelu.

Dřevěné, nebo hliníkové lehátko?

Rozdíl je v materiálu nohou (bukové dřevo, nebo hliníková slitina). Ve stabilitě rozdíl není, dřevěná lehátka mohou být těžší. Údržba dřevěného lehátka je těžší, nesmí se vystavit velkým teplotním rozdílům, nebo vlhkosti. 

Dvoj, troj, nebo čtyřdílná lehátka?

Dále rozdělujeme lehátka podle počtu dílů. Nejjednodušší je dvoudílné lehátko, které je rozděleno na dvě pohyblivé části. Nejdou ale naklánět.

Zdvižením třetí části nabídnete více poloh uživatelům (až 8).

Největší, nejrobustnější jsou čtyřdílná lehátka. Ty patří do rukou profesionálů. 

Novinky

 • 5. 8. 2016
  Medová masáž - unikátní masážní technika

  Což takhle ulehnout na masážní lehátko a dopřát si medovou masáž? Tato unikátní technika, v níž se spojuje působení včelího medu a speciálních hmatů, z vašeho těla účinně odstraní nahromaděné toxiny.

 • 12. 7. 2016
  Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

  Zvažujete pořízení masážního lehátka, a nevíte, které vybrat? Skládací masážní lehátka jsou ideální pro mobilní maséry nebo občasné použití, zatímco při celodenní rehabilitační nebo jiné praxi určitě využijete stoly s pevným stabilním základem a elektronickým zdvihem.

 • 10. 6. 2016
  Jak se co nejlépe připravit na masáž?

  Ještě jste nebyli na masáži? Možná se ostýcháte, nevíte, co si obléci, vzít s sebou, co se od vás bude očekávat. Než ulehnete na masážní lehátko, měl by vás správný masér s celým procesem seznámit.

 • 9. 5. 2016
  Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

  Mnozí maséři ztrácejí své klienty jen proto, že nemají pohodlné masážní lehátko. Pro úspěšné provozování masérské, rehabilitační či kosmetické praxe je kvalita tohoto vybavení naprosto zásadní. Přitom dobré lehátko se dá koupit už za méně než 3 000 Kč.

 • 8. 4. 2016
  Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je velmi žádaná, protože rychle odbourává stres, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší dobrou náladu. Dokonce účinkuje i proti migréně.