Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

Další parametry masážních lehátek

Častý dotaz zájemců o masážní lehátka se týká počtu jejich dílů. Zatímco třídílná lehátka mají volně polohovatelnou třetí část vhodnou při časté masáži zad, obličeje či dekoltu, dvoudílná lehátka tohle neumožňují, avšak chybějící třetí díl nahradíte masážními klíny a jinými doplňky.

Uživatele zajímá i to, zda zvolit dřevěnou, nebo kovovou konstrukci masážního lehátka. U dřevěných masážních stolů je důležité, aby nebyly vystaveny vysoké vlhkosti a teplotním výkyvům. Nehodí se také do saun, napařovacích místnosti a podobných provozů. Přitom odolnost obou variant je stejná a určitě neplatí, že kovové masážní stoly vydrží více než dřevěné, jak se dosud tradovalo.

Co se týče šířky masážního lehátka, osvědčila se okolo 70 cm. Na širším masážním lehátku se vám bude masírovat hůře, protože budete mít masírovanou osobu dále od sebe. Také výšku všech masážních lehátek lze přizpůsobit. Obecně platí, že když se postavíte bokem k masážnímu lehátku a připažíte, měli byste se ho dotýkat špičkami prstů. Současní maséři využívají váhu svého těla a mají klienty položené spíše níže (záleží ovšem na vaší masérské škole).

Na co ještě myslet při nákupu masážního lehátka?

Při výběru masážního lehátka nezapomeňte také sledovat nosnost, která by měla být minimálně 200 kg. S tím je spojena i celková délka, která se obvykle pohybuje v rozmezí 180 – 190 cm. Vyhodou moderních lehátek je také možnost plynulé regulace podhlavníku nebo opěrek.

Novinky

 • 5. 8. 2016
  Medová masáž - unikátní masážní technika

  Což takhle ulehnout na masážní lehátko a dopřát si medovou masáž? Tato unikátní technika, v níž se spojuje působení včelího medu a speciálních hmatů, z vašeho těla účinně odstraní nahromaděné toxiny.

 • 12. 7. 2016
  Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

  Zvažujete pořízení masážního lehátka, a nevíte, které vybrat? Skládací masážní lehátka jsou ideální pro mobilní maséry nebo občasné použití, zatímco při celodenní rehabilitační nebo jiné praxi určitě využijete stoly s pevným stabilním základem a elektronickým zdvihem.

 • 10. 6. 2016
  Jak se co nejlépe připravit na masáž?

  Ještě jste nebyli na masáži? Možná se ostýcháte, nevíte, co si obléci, vzít s sebou, co se od vás bude očekávat. Než ulehnete na masážní lehátko, měl by vás správný masér s celým procesem seznámit.

 • 9. 5. 2016
  Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

  Mnozí maséři ztrácejí své klienty jen proto, že nemají pohodlné masážní lehátko. Pro úspěšné provozování masérské, rehabilitační či kosmetické praxe je kvalita tohoto vybavení naprosto zásadní. Přitom dobré lehátko se dá koupit už za méně než 3 000 Kč.

 • 8. 4. 2016
  Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je velmi žádaná, protože rychle odbourává stres, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší dobrou náladu. Dokonce účinkuje i proti migréně.