Jak se co nejlépe připravit na masáž?

Nejlepší je vzít si na masáž pohodlné a vzdušné oblečení, pro případ, že si nebudete svlékat všechno. Dobré je také předem podstoupit sprchování, protože vlhká pokožka lépe vsákne masážní oleje.

Nyní se už položte na masážní lehátko a zapojte intuici, která vám pomůže poznat odborníka. Zkušený masér ihned vyhmátne bolestivá místa a odborně zasáhne. Přitom to udělá citlivě, aby vás nic nezvladatelně nebolelo. Právě masér dokáže často i chronickou bolest doslova vyhnat z těla.

Jak se chovat při masáži?

Masáž by měla doprovázet uklidňující hudba, vůně a světla. Protože má klient pravidelně dýchat, nedoporučuje se mluvení, až na sdělení týkající se samotné masáže a zdravotních problémů. Co nejvíce se tedy uvolněte a užívejte si každý dotek. Jen tak se zbavíte napětí, bolestí nebo dokonce křečí. Masér s vašimi svaly pracuje "tak akorát", ani příliš netlačí, ani jen nehladí. Jistě si sami rychle uděláte správný dojem, a pokud příště vyzkoušíte jinou masáž u jiného maséra, už můžete porovnávat.

Nebo se třeba s partnerem pusťte do masírování doma. K tomuto účelu je vhodné pořídit skládací masážní lehátko, které lze uskladnit za skříní nebo pod postelí. Pokud byste uvažovali o celodenním využití, je vhodnější pevný masážní stůl, nejlépe s elektronickým zdvihem.

Novinky

 • 5. 8. 2016
  Medová masáž - unikátní masážní technika

  Což takhle ulehnout na masážní lehátko a dopřát si medovou masáž? Tato unikátní technika, v níž se spojuje působení včelího medu a speciálních hmatů, z vašeho těla účinně odstraní nahromaděné toxiny.

 • 12. 7. 2016
  Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

  Zvažujete pořízení masážního lehátka, a nevíte, které vybrat? Skládací masážní lehátka jsou ideální pro mobilní maséry nebo občasné použití, zatímco při celodenní rehabilitační nebo jiné praxi určitě využijete stoly s pevným stabilním základem a elektronickým zdvihem.

 • 10. 6. 2016
  Jak se co nejlépe připravit na masáž?

  Ještě jste nebyli na masáži? Možná se ostýcháte, nevíte, co si obléci, vzít s sebou, co se od vás bude očekávat. Než ulehnete na masážní lehátko, měl by vás správný masér s celým procesem seznámit.

 • 9. 5. 2016
  Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

  Mnozí maséři ztrácejí své klienty jen proto, že nemají pohodlné masážní lehátko. Pro úspěšné provozování masérské, rehabilitační či kosmetické praxe je kvalita tohoto vybavení naprosto zásadní. Přitom dobré lehátko se dá koupit už za méně než 3 000 Kč.

 • 8. 4. 2016
  Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je velmi žádaná, protože rychle odbourává stres, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší dobrou náladu. Dokonce účinkuje i proti migréně.