Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

Příjemné masážní lehátko je na dotek měkké, naplněné odolnou pěnou, má regulovatelnou výšku i podhlavník, odnímatelné opěrky na ruce a samozřejmě také design, který zaujme a dobře vypadá na reklamních fotografiích (pokud provozujete salon). Všechny tyto parametry splňují moderní skládací lehátka, s nimiž lze snadno pracovat i v terénu.

Dřevěné, nebo hliníkové masážní lehátko?

Z hlediska funkčnosti nezáleží na tom, zda je lehátko vyrobeno ze dřeva, nebo hliníku. Některá dřevěná masážní lehátka mohou být o pár kilogramů těžší.

2dílné, nebo 3dílné masážní lehátko?

Pro většinu masérských úkonů není nutná nakláněcí funkce, tudíž se vystačí s 2dílným lehátkem. Zdvihání nohou, které nabízejí 3dílná masážní lehátka, však znamená širší nabídku pro klienty nebo více možností pro domácí relaxaci.

Nejprodávanější masážní lehátka jsou široká 70 cm

Ze zkušeností masérů vyplývá, že optimální šířka lehátka k masírování je 70 cm. Širší lehátko je pro maséra nepohodlné, protože má klienta dál od sebe, a z toho důvodu ho bolí záda. Spočívá-li však práce terapeuta spíše ve stání nebo sezení, příp. jsou-li klientkami těhotné ženy, může být lepší širší masážní lehátko. A při náročných sportovních masážích zase užší (65 cm).

Prodejem to nekončí

Nejen lehátko musí být příjemné, záleží i na všem okolo něho, tedy doprovodných službách prodejce. Může to být přenosná taška k masážnímu lehátku zdarma, výměna masážního lehátka zdarma, odložená platba a další. Je třeba prověřit dostupnost prodejce z důvodu případné reklamace, což opět vyplývá z neblahých zkušeností uživatelů tohoto zboží nakoupeného u víceméně anonymních dodavatelů.

Novinky

 • 5. 8. 2016
  Medová masáž - unikátní masážní technika

  Což takhle ulehnout na masážní lehátko a dopřát si medovou masáž? Tato unikátní technika, v níž se spojuje působení včelího medu a speciálních hmatů, z vašeho těla účinně odstraní nahromaděné toxiny.

 • 12. 7. 2016
  Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

  Zvažujete pořízení masážního lehátka, a nevíte, které vybrat? Skládací masážní lehátka jsou ideální pro mobilní maséry nebo občasné použití, zatímco při celodenní rehabilitační nebo jiné praxi určitě využijete stoly s pevným stabilním základem a elektronickým zdvihem.

 • 10. 6. 2016
  Jak se co nejlépe připravit na masáž?

  Ještě jste nebyli na masáži? Možná se ostýcháte, nevíte, co si obléci, vzít s sebou, co se od vás bude očekávat. Než ulehnete na masážní lehátko, měl by vás správný masér s celým procesem seznámit.

 • 9. 5. 2016
  Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

  Mnozí maséři ztrácejí své klienty jen proto, že nemají pohodlné masážní lehátko. Pro úspěšné provozování masérské, rehabilitační či kosmetické praxe je kvalita tohoto vybavení naprosto zásadní. Přitom dobré lehátko se dá koupit už za méně než 3 000 Kč.

 • 8. 4. 2016
  Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je velmi žádaná, protože rychle odbourává stres, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší dobrou náladu. Dokonce účinkuje i proti migréně.