Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

Je populární také proto, že se dá dělat jak na masážním lehátku, tak vsedě, kdykoliv a kdekoliv. Masírovaný se při ní nemusí svlékat, pouze se položí nebo usadí, a nechá na sebe působit příslušné hmaty.

Na hlavě, obličeji a šíji je mnoho nervových zakončení, která zprostředkují potřebné uvolnění. Ti, kteří ji už vyzkoušeli, považují indickou masáž hlavy za jednu z nejpříjemnějších wellness procedur.

Při tomto způsobu masáže můžete, ale také nemusíte použít olej. Pokud se pro něho rozhodnete, zvolte nejlépe lněný nebo kokosový, oba v bio kvalitě. Někdy se před indickou masáží praktikují 20minutové olejové zábaly hlavy.

Indickou masáž hlavy se můžete naučit:

 • dle některého ukázkového videa na youtube
 • na základě odborné literatury
 • v odborném masérském kurzu

Indickou masáž lze dělat i laicky, například s partnerem. Jen si dejte pozor na to, aby masírovaného nic nebolelo. Zařazujte pouze jemné a příjemné hmaty, řiďte se intuicí. Nebo použijte masážní křeslo. Přejeme vám krásné zážitky.

Novinky

 • 5. 8. 2016
  Medová masáž - unikátní masážní technika

  Což takhle ulehnout na masážní lehátko a dopřát si medovou masáž? Tato unikátní technika, v níž se spojuje působení včelího medu a speciálních hmatů, z vašeho těla účinně odstraní nahromaděné toxiny.

 • 12. 7. 2016
  Vybrat skládací, nebo pevné masážní lehátko?

  Zvažujete pořízení masážního lehátka, a nevíte, které vybrat? Skládací masážní lehátka jsou ideální pro mobilní maséry nebo občasné použití, zatímco při celodenní rehabilitační nebo jiné praxi určitě využijete stoly s pevným stabilním základem a elektronickým zdvihem.

 • 10. 6. 2016
  Jak se co nejlépe připravit na masáž?

  Ještě jste nebyli na masáži? Možná se ostýcháte, nevíte, co si obléci, vzít s sebou, co se od vás bude očekávat. Než ulehnete na masážní lehátko, měl by vás správný masér s celým procesem seznámit.

 • 9. 5. 2016
  Proč je důležité mít příjemné masážní lehátko

  Mnozí maséři ztrácejí své klienty jen proto, že nemají pohodlné masážní lehátko. Pro úspěšné provozování masérské, rehabilitační či kosmetické praxe je kvalita tohoto vybavení naprosto zásadní. Přitom dobré lehátko se dá koupit už za méně než 3 000 Kč.

 • 8. 4. 2016
  Vyzkoušejte indickou masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je velmi žádaná, protože rychle odbourává stres, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší dobrou náladu. Dokonce účinkuje i proti migréně.